FeRiDe ÇeTiN FaN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FeRiDe ÇeTiN FaN

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

KOLERA

2 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın
İş/Hobiler : kitap okumak, müzik dinlemk, gezmek
Ruh Hali : KOLERA - Sayfa 2 Uzgun10
Tuttuğu Takım : KOLERA - Sayfa 2 5ae02d2e4544801f0825b8425cf11013
Yaşadığınız Ülke : KOLERA - Sayfa 2 Turkiye

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime03.01.09 21:34

İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZ

(Sagopa Kajmer & Kolera)

İstisnalar kaideyi bozmaz, bu civan bu civarda fazla tozmaz. Elimi verdim, kolumu kaptın, gözümü çektim, aklımı aldın. Yaşam mı ben mi bedbahtım ? Sallanırsa da yıkılmaz tahtım. Canım yanar ödün kopar canım, tabularımı kendim yazdım.
İstisnalar kaideyi bozmaz, kuru yanında yaş telaş yapmaz. Eli uzun alemin, cebi de tenha, sivri dillerin alayı kesilir anla.
İstisnalar kaideyi bozmaz, kuru yanında yaş telaş yapmaz. Eli uzun alemin, cebi de tenha, sivri dillerin alayı kesilir anla.
Paranın değeri arttı millet, insan değeri battı. Kimlere kaldı artı ? Sendeniz bir boş vakit arakladın, poponsa yan gelip de yattı. Yine mi komada martı ? İşlevsizlerin hepsi karttı. Hanginiz bu piste havlu attı ? Vaktim geldi çattı, kiminde temmuzun yakıydı, kimisi marttı. Cebimde biriken az buçuksa şanstı. İşler organize edildi ve amiral battı. İstisnalar kaideyi bozmaz, kuru yanında yaş telaş yapmaz. Eli uzun alemin, cebi de tenha, sivri dillerin alayı kesilir anla. İstisnalar kaideyi bozmaz, kuru yanında yaş telaş yapmaz. Eli uzun alemin, cebi de tenha, sivri dillerin alayı kesilir anla.
http://www.keremcem.com
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime03.01.09 21:35

KARANTİNA EMBRYO

VERSE1

HAZRETLERİMİN HER SÖZÜ BEYNİMDE BELİRGİNLEŞTİ VURGUNLARI YORGUN YEMİŞTİ YOLUN ALLAH'LA HER SANİYE KESİŞTİ KAFAN SECDEYE KAÇ KERE DOĞRU NİYETLE ERİŞTİ SERZENİŞTİ İŞİN İŞTİ ANNEMİN KARNINDAKİ EMBİRYO EZAN SESLERİYLE GELİŞTİ EĞİTİMLERİNİZ AKADEMİKLEŞTİ YÖNETMENLER YÖNETİLMİŞTİ SUÇLULAR SENARİSTLEŞTİ BURUNLAR KOKAİNLEŞTİ SUNA'NIN SERÇELERİ İRKİLMİŞTİ ESEN GÜLER ERGİNLEŞTİ ANNEM AZBUÇUK SAKİNLEŞTİ SURATIMIN YARISI BERGENLEŞTİ EN YAKIN DOSTUM ŞU VE BU GİBİLEŞTİ İĞNENİZLE KALBİMİN PLAKLARI ÇİZİLMİŞTİ İÇİM MİŞLİ GEÇMİŞLİ AY YIL GÜN DAKİKA VE SANİYELER SİDİK YARIŞINA GİRİŞTİ BU GÖZÜMDEN DÜŞÜP ÖLÜP BİTİŞTİ HIZIR'IM YARDIMA YETİŞTİ KOKUM AMBERLEŞTİ YÜZÜM EKŞİMİŞTİ

HAYAT ALIŞVERİŞTİ VERİŞ ALIŞ GELİŞTİ MÜZİK BOMÇİKİ BOMÇİKİLEŞTİ PROFLAR AMATÖRLEŞTİ DİLİNİZ KEKELEDİ KEMKÜMLEŞTİ HAYATININ EN AZ ALTI SENESİ ÇİFT DİKİŞTİ SES TELCİKLERİM GERGİNLEŞTİ SAF DURU HALİN ŞİRRETLEŞTİ

VERSE2

TABAĞIMDAKİ ERKEK TOPKEKLERİ KİM YEMİŞTİ KONUŞMA BALONUM İYİCE GENLEŞTİ TÜRKİYE GÜZELİM ÇİRKİNLEŞTİ TOZLAR TOPLANIP LEBLEBİLEŞTİ İŞİN HELALİ SÜTÜ ANA MEMESİNDEN EMİŞTİ İÇİNDE HAYROLAN HER İŞTİ İLKOKUL KIZLARI OJELENMİŞTİ ACABA NE İŞTİ?MAMALAR DÖKÜLÜRKEN LEKELER ÇAMAŞIR SUYU İÇMİŞTİ AZGIN YÖRE ÇOCUĞU TÖREYLE KAFAYI YEMİŞTİ DELİKANLI İBİŞLE ENSELEŞTİ YARIŞMALARINIZDA ÜÇ KRODAN BİRİ SEÇİLMİŞTİ BU NASIL HAYSİYET EZİŞTİ TANIDIĞIM KADINLARIN %70'İ BITCHTİ ARTI HİÇTİ BU BENİ UÇURUMA KASITLI İTİŞTİ MADAMIN SÖZLERİ ŞİFRELEŞTİ GÖZLER BEDENE FETİŞTİ FETISH'İN SETİ MÜTİŞTİ DURUM EŞİTLEŞTİ NAMUSLU HAYAT DEFORMELEŞTİ DEDİKODULAR KULAKLARLA DİDİŞTİ BAS GERİ FRENLERİM ANİLEŞTİ BEDENİM ÇİZGİ ÇİZGİ FİLMLEŞTİ PİDE ARASI BANA BAĞIRAN EŞEKTİ KAPRİSLERİNİZ EGOİSTLEŞTİ ÖLÜMLER ESRARENGİZLEŞTİ TEPKİLER ANİLEŞTİ ADİLERİN DİLLERİNE MANİ Mİ YERLEŞMİŞTİ İŞ İLANI İŞLEŞTİ ÇİFTLER BİRLEŞTİ DÜŞÜNCELERİNİZ MİSTİKLEŞTİ.
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime03.01.09 21:35

KENDİM İÇİN

Sago Acıyla Yoğrulur , Kendi Yağında Kavrulur
Mutluluğum Yavrudur , Paranoyak Olduğum Doğrudur
Dilim Damağımı Kurutur , Çölde Yağmur Kurudur
Sessizliğim Konuşur , Ben Dünyayla Boğuşur

Herkes Birgün Soğuyacak Bu Fani Gidici Hayattan
Bütün Bedenler Soğuyacaktır, Elbet Yavaştan
Kıyamet Toplantısında Ölecek Haramiler Telaştan
Ne EV Ne PUL Ne ÇUL Ne Bir KUL
Geride Kalacak Dünyadan

Olması Gerken Şeylerin Adını İyilik Yapmak Koymuşlar
Baksana Dedelerimiz Toprak Altına Dolmuşlar
Rapunzelin Saçlarını Yolmuşlar Ya Komşular
7 Cücelerin Prensesi Ölmüş Uçurumdan Bir Bir Atlamışlar

Porselen Bir Tabuttayım Sağıma Soluma Çarparım
Bende Rüya Çok Sende Tabir Boldur Aslanım
Sago Aynı Şarkıyı Söyleyeli 9 Sene Olmuş
Vakit Kendini Öldürürken Sevdiklerim Yok Olmuş

Hergün Bir Adım Daha Fark Atmaktayım Bu Dünyaya
Uzaktan Tanıdık Oluyorum Yakınlaştık Bu Yabancıya
Eski Mumun Kokusu Kalır Fitili Küser Aydınlığa
Dilsizlerle Rap Yapan Bir Kör Sagopa Sayfalarda

[Nakarat]
Ben Bana Kendim İçin Lazımım , Hatıram Olsun Sana Şarkım
Lapa Lapa Kar Yağsın , Manzaralarımı Beyazlara Boyayın
Bennn
Bugün Ölebirim
Şu an Ölebilirim
Her An Ölebilirim

Agresiflik Titretirken Kalbimin Bam Telini
Yeni Kapılar Kilitlenir Ve Bende Anahtarlar Eksik
Mirasım Hak Edene Kalsın Moda Değil Bu Rap
Hergün Yeniden Doğduğum İçin Kendimi Tekrar Etmem Zor
Hergün Eridiğim İçin Kendimi Buz Küpü Yapmam Zor
Tedavim İçin Yeni Bir İlaç Gerekeli Doktor
Olmak İçin Tüm Savaşlara İhtişamlı İmparator
Cenk Halinde Akranlarım Şarkılar Birbirini Yiyor

Vardır Tekliğe Alışıklığım Ve Tetikle Tanışıklığım
Kertenkele Misali Bir Parçamı Yolda Bırakmışlığım
Vardır İçmeden de Bir Köşeye Sızmışlığım
En Kötü Zamanlarımda Arkadaşımdı Yalnızlığım
Vardır Ayaklarımı Kullanmayıp Kollarımla Kaçmışlığım
İftira İzdihamında Kendimi 4 Bir Tarafa Dağıtmışlığım
Bir Kenarda Cüretim Diğer Yanda Alışmışlığım
Zerrelerime İşler Ürperiş Ayazla Kaplı Karanlığım

[Nakarat]
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime03.01.09 21:38

KENDİMİ UNUTMAK İSTİYORUM

İçinde çürüdüğüm odama ket.Ben öğrenci hayat mektep.Haren gürra yıkılır hatıra.Hassas yapraklarımın sonu çıka hayra bat.Armoni gelsin kulağa.Açılır susta.Ya rapim ya ölüm ya dünya ya feza ne hasım ne çalım ne yapım ne yıkım değil umurumda yak.İzbe hayat hep hazır ol rahat Hayta Hilkat ve kalp hacamat.Yolculuğun bi kundak bi toprak.Kahkalarımda kayıpta murat.Hayli hayati rap mütemadi.Ört üstümü mermer baki göm büsbütün her şeyim hayali.Geciktirme vaktim bu ikindi..Checkmate..Kahpe felek işin acı üretmek ne bilirsin sen nedir üşümek titremek.İsteğin acılara tuz biber ekmek demek.Kolo deneyimli denek.Yalnız hep sükunet ve net.Altını üstünü tersine çevirir.Üstüne üstlük çamları devirir..Tadan bilir.Sen gülerken ben pek ilgilenmem..Buradan geçtin mi bilmem..Kim tutmuş,kim kesmiş,kim pişirmiş kim yemiş.Sen gülerken pek ilgilenmem yalnız uyanmak cehennem.Madem uyku yarı ölüm canıma gecedir kasteden.
kendimi unutmak istiyorum yol kenarına biriken kuru yapraklar gibi günleri ayları yılları anıları hatta kendi devremi çehremi yakın çevremi dahi sen bir sırrı bile tutamadın artık neyi paylaşabiliriz candan ki esti rüzgar hiçlikistandan ölmek tatlıydı baldan serpilmiş hayalime gubar-ı gam ve ızdırap koleramın rapi zat hani nerde o eski rulo kat hababamın ruhu kaçtı gelde gör Rıfat halkım konuşuyor kendi dilini çat pat KOLAYSA ANLAT!

Yürüyüşü paytak paytak farları yak karşıya geçmeye çalışıyor çaylak.Sen aslında bir hissin dedim mi aniden yok oldu hortlak.Doydumu tumbak 24 ünde 3 öğünde bebelac bitirme hepsini kardeşine de bırak.Biz öyle gördük babadan anadan yarenden..Hayatında her şey dümenden..Bir gün ölürsen bilme benden..Bariz boynumu bağladım balona..Şimdi baya bir yükseldim yerden sana koyuldu denden.Selam getirdim sana Hollandalı William Tell'den.Debelenmezsen çabuk biter işimiz eğer beni dinlersen her dem..
kendimi unutmak istiyorum yol kenarına biriken kuru yapraklar gibi günleri ayları yılları anıları hatta kendi devremi çehremi yakın çevremi dahi sen bir sırrı bile tutamadın artık neyi paylaşabiliriz candan ki esti rüzgar hiçlikistandan ölmek tatlıydı baldan serpilmiş hayalime gubarı gam ve ızdırap koleramın rapi zat hani nerde o eski rulo kat hababamın ruhu kaçtı gelde gör Rıfat halkım konuşuyor kendi dilini çat pat kolaysa anlaat...
Busra
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Busra

Kadın
İş/Hobiler : yüzmek
Lakap : çikolata
Ruh Hali : KOLERA - Sayfa 2 Acaba10
Tuttuğu Takım : KOLERA - Sayfa 2 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime08.01.09 16:19

kolera rap prensesi:)
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime10.01.09 15:44

KLEPTOMAN

VERSE1

KENDİMİ UNUTTUĞUM ODAYI KİLİTLEDİM Mİ?BİR DAKİKA YANİ BU KİMİN TAVSİYESİYDİ?KENDİME BİRAZ ZAMAN VERMELİYDİM O KADAR AZALMAKTAKİ ARKAMDAN AYAK SESLERİ ELİME GEÇİRDİĞİM İNSANLARIN KELİMELERİ DİKENLİ

DOSTUM ÖLÜME DOĞRU BAŞINA BUYRUK ESEN Mİ YOKSA ESEN RÜZGARLARMI SOĞUK DONUK KURAK BİR YOLCULUKTAN ARDA KALIRIM KOLUMU KAVUŞTURUP PARÇALARINI ATTIĞIM APARTMAN BOŞLUĞUNDAN TOPLA ONURUN OLDU TOZBULUT

GARİP BİR RÜYA GÖRDÜM BUGÜN CELLATLARLA ARAM AÇILDI DARAĞACIMDAN MEYVE TOPLADI KEMENT ALTI YUTAK EĞİLDİ SURATIN YERİN DİBİNE DİKİNE GEÇSİN Kİ SANRI TENKİD ETSİN Kİ SEÇİMİM GAYR-I İHTİYARİ İHTİMALİ GÖZ ÖNÜNDE KESTİ BİÇTİ LİĞME LİĞME ETTİ GİDERAYAK KAFANA HAŞARAT MÜSTAHAK EKİN VERMEZ HUBABAT MÜLAKAT SAKAT 10 DAKİKA ARADA MADARA OLDU HEMEN DURUM BAK YAŞAYACAĞINI BİLEREK BİLEKLERİNİ KESTİN YADA HAP İÇTİN KAHRAMAN ISLIKLARIYLA GELİP GEÇİŞTİN BÜYÜK BİR MANTIKSIZLIK ÖRNEĞİYDİN İNSAN ÖLÜSÜ AÇMA GÖZÜNÜ ÖRTME YÜZÜNÜ YÜZÜN KANGÖLÜ SERGİLENDİ ÖNÜNE GÖKYÜZÜ

GÖKYÜZÜ SAKİN LAKİN HAKİM SİNİR DİLE TAYİN TARLALARIMDA BİTEN ARPALAR HAİN KIR KAFESİNİ KIR KİBİRİNİ CAHİL KAÇ KİŞİ NAİL?

VERSE2

İPLİĞE BAĞLI KOLLA CAYDI YOLDAN MAĞARA GİRİŞİ YOLUNDAN SAPTI MANA SIRÇA ALEM SIRÇA DÜNYA GÜMÜŞ HALKALARLA RUHUM BAĞLI ALLAH'A ZİNCİRLEME YÜREK TAMLAMA KAHPE ALEM KAHPE DÜNYA SOĞUK KANLI AĞZI LAFLI KEMİK BEDENE GEÇİRİLİ BEDEN AYIKLANDI KABUK KIRILDI ARDA KALANLARIM KARANLIK VE AĞRIYDI KAŞIMIN BİRİ HAVADA KALDI HEMEN YUTKUNUVERDİM DOKUZ BOĞUM VARDI NADİDE ADELEYİ KAS İŞİN GİDER RAST UÇARI AKLIM KALKIŞ İZİNİ ALMAZ ARTIK YILDA BİRİKEN HAZ PİKE YAP VE PİSTİ KAZ KAFAM DARBOĞAZ HAMDIM PİŞTİM YANDIM GELDİM BURADA DURMA YUKARI BAS AÇIĞA VURDU İÇİNİ KALBİN -D HALİ BİR CESETLE SEVİŞMEKTİ FANTAZİ YARALI BİR ASLAN GİBİ BUYÜZDEN Mİ KIRDIN KALBİN DİLEĞİNİ İKİ ASIRDA BİR GELİRDİ BÖYLE TRAJİK TALALİ KİM KİME ALİ DÜŞÜNDÜĞÜM TANIDIKLAR BENİ TANIDIKLARINI SANDI SANKİ BANA KATTIKLARI BİR KIRINTI VARDI ONLA BUNLA ŞUNLA KARAKTERİM HAKKINDA KIRIŞTIRDI BİR KENARDA GÖZÜNÜ GÜNAH DAĞLADI KAHPE GÜVEN KAHPE KAYGI SANKİ HEPSİ KLEPTOMAN ÇALAR ZAMAN AN BE AN BU YÜZDEN Kİ UĞURLANANLAR OLDU ONLAR HER ZAMAN KEŞKELERİYSE MUAZZAM SANKİ HEPSİ BİR MAŞAYDI KULLANILDI ATILDI TANRI OLDU HEP AZAM

GÖKYÜZÜ SAKİN LAKİN HAKİM SİNİR DİLE TAYİN TARLALARIMDA BİTEN ARPALAR HAİN KIR KAFESİNİ KIR KİBİRİNİ CAHİL KAÇ KİŞİ NAİL?
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime10.01.09 15:48

KOLAYSA ANLAT

İçinde çürüdüğüm oda maket.Ben öğrenci hayat mektep.Haren gürra yıkılır hatıra.Hassas yapraklarımın sonu çıka hayra bat.Armoni gelsin kulağa.Açılır susta.Ya rapim ya ölüm ya dünya ya feza ne hasım ne çalım ne yapım ne yıkım değil umurumda yak.İzbe hayat hep hazır ol rahat Hayta Hilkat ve kalp hacamat.Yolculuğun bi kundak bi toprak.Kahkalarımda kayıpta murat.Hayli hayati rap mütemadi.Ört üstümü mermer baki göm büsbütün her şeyim hayali.Geciktirme vaktim bu ikindi..Checkmate..Kahpe felek işin acı üretmek ne bilirsin sen nedir üşümek titremek.İsteğin acılara tuz biber ekmek demek.Kolo deneyimli denek.Yalnız hep sükunet ve net.Altını üstünü tersine çevirir.Üstüne üstlük çamları devirir..Tadan bilir.Sen gülerken ben pek ilgilenmem..Buradan geçtin mi bilmem..Kim tutmuş,kim kesmiş,kim pişirmiş kim yemiş.Sen gülerken pek ilgilenmem yalnız uyanmak cehennem.Madem uyku yarı ölüm canıma gecedir kasteden.

Nakarat:
kendimi unutmak istiyorum yol kenarına biriken kuru yapraklar gibi günleri ayları yılları anıları hatta kendi devremi çehremi yakın çevremi dahi sen bir sırrı bile tutamadın artık neyi paylaşabiliriz candan ki esti rüzgar hiçlikistandan ölmek tatlıydı baldan serpilmiş hayalime gubar-ı gam ve ızdırap koleramın rapi zat hani nerde o eski rulo kat hababamın ruhu kaçtı gelde gör Rıfat halkım konuşuyor kendi dilini çat pat KOLAYSA ANLAT!

Yürüyüşü paytak paytak farları yak karşıya geçmeye çalışıyor çaylak.Sen aslında bir hissin dedim mi aniden yok oldu hortlak.Doydumu tumbak 24 ünde 3 öğün bebelac bitirme hepsini kardeşine de bırak.Biz öyle gördük babadan anadan yarenden..Hayatında her şey dümenden..Bir gün ölürsen bilme benden..Bariz boynumu bağladım balona..Şimdi baya bir yükseldim yerden sana koyuldu denden.Selam getirdim sana Hollandalı William Tell'den.Debelenmezsen çabuk biter işimiz eğer beni dinlersen her dem..

Nakarat:
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime10.01.09 15:49

KOLODELPHİA

(TYSHA)
as fate would have if here comes a triple threat tay thsy kolera an east, north western connection weaving the tapestry of light blazin dazin & amazin y'all wake up

(KOLERA)
Seyret hali üstad derya gibi muntazam
Kaydet her kelimesinde muazzam intizam
Sebat et sözümde oyuna gelme ihtiyatlı ol bre
Azam oldu zaten insan yaratılanlar içinde
Yaşına göre sen büyüksün, başına göre bi başkası
Bizim tektir amma kiminin her gün degişir aşkısı
İntihar ederken bile bir '' ya ölürsem? '' kaygısı
Çoktan aradıgını unutmuş dalgın insan tayfası
Kapıyı çalar ecel gözünden geçer ezel
Gel bugün zoru becer gayrı ele ne geçer
Bilmem ölüm kimi seçer ? o gün kim öne geçer ?
Heba olan hayatına karamsar bir elveda

Ay olsan güneş dogunca batacaksın sen de her yıldız
gibi
Ah bıraksam üzerlerine saldıracaksın köpek gibi. Nefret
Ah tabi ya, ölüm ani ya. Nasıl unutulur dünya fani ya?
Çekip alır üzerinden agırlıgı ya tek hakim var gül baki
ya ?

Oku belki Furkanla yol bulursun çürük elmanın
yanında bozulursun
Üzülmez ki incitirken bu alem tek kalpliysen tek aşkın
var
Öfkelenmek her insanın hakkıdır mayhoş amma her
şekerden tatlıdır
Huzur alna akındır susmak bazen hatadır, bazı kere de
hayadır
Hep senin bir yaptıgıni iyilik ve çıkardıgındır

(TAY)
It's all about Hate'N Rhyme Slay'N. Mic Countrol'N First line grab attention, then it's over
Hear the voice of a solider First born, Lover & Auntie. I'm sisah All Mighty Never take me lightly
It's for real, Feel the possion Ten years plus
Still Smash'N, Bitch Slapp'N Sucka EmCee's I displace Like Colonist on Continents
My pockets get Longer Posse Stronger From the Law of Attraction Flash a Smile, Everlasting
Sound to the Ear My voice VERY Clear I think you should look Before you tango
'Coue me rhyme'N aint a thing & I can hang you Strange Fruit got Deep Roots Do what you want you NOW?!

1,2...1,2..(one,two...one,two..)

(KOLERA)
Ah tabi ya, ölüm ani ya. Nasıl unutulur dünya fani ya?
Çekip alır üzerinden agırlıgı ya tek hakim var gül baki
ya ?

(TYSHA)
a hurricane of a high category nature bangs the system tell a whole another story put em up, put em up time pass like sand thru an hour glass how long this life lasts? who knowsl?
make sumptin of it 'till it's time to gono progress without throught processif
it's outomatic it's stop it shine on..
light comin from inside woman into goddess it's been a long time triple dimes with the liveness
no artificial flave or preservatives cause the heart is where hip hop lives stand strong breathe
long so many got dibs hands in the pocket while i'm just 'tryin to the man, give to my peoples
still work me like a slave payin the debts of mine & others why the rage cause the might
makes right no justice? with truth bring lightl it's any pain in your conscience somethin inside say stop the nonsense

(KOLERA)
Oku belki Furkanla yol bulursun çürük elmanın yanında bozulursun
Üzülmez ki incitirken bu alem tek kalpliysen tek aşkın
var
Öfkelenmek her insanın hakkıdır mayhoş anlar her
şekerden tatlıdır
Huzur alna akındır susmak bazen hatadır, bazı kere de
hayadır
Hep senin bir yaptıgıni iyilik ve çıkardıgındır
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime10.01.09 15:50

KOLOSTROFOBİ

VİTRİNDEKİ GELİN (Geberik Gelin)

Biliyorum bir esinti getirdi der seni davranmamı beklersin hep tembih ettiğin gibi çok zaman geçti sevdamın buruştu elleri
Bir tır kiralarsın artık çiğnerin beni sonradan hatırlarsın kitlemediğin kapılar gibi
Ben kalk-tım yerimden herşeyi bırak benle ilgilen hasta numarası yapıyorum bu yüzden
Cüceler saklanmayı öğrendi artık korkmuyolar devlerden bilirsin kaplumbağların kaçma şansı yok evden
Ben vit-rin-deki manken büyü bozulurdu canlanırdım sen beni farketsen ben deliyim çok uzak diyarlara çıkar yüzümün sonu Dalıp gitme bana diye söylüyorum sana bu arayış neden ? Yüzün en güzel manzara adım papatya seviyorum çıkana dek kopardılar beni bu tarladan
Yüzün sürme oldu çektim hergün gözüme hüznü en sık soğuk mevsimlerde giydim üstüme
Beni bu kadar önemseme sıradan bi şairim işte bilmem adı günün ne
Ellerinden sihri alınmış bir büyücü gibi yalnız kaldım kalemde dinle ölürayak bi şarkı yazdım 2mize

Nakarat

Ya ben bir fazlalığım yada var bir fazlalığım acıma yıkıldım ayaklarımdan beni bi vapura bağlayın okyanus deniz aştırın beni ona ulaştırın pencereden sarkıtın düşsün gariplere paralarım ben sevmek,sen tarzanca biliyosun aşkı bu yüzden çok sevdim seni ben ey tertemiz er dilde sev beni sen şiirimin gizli öznesi adını sormasınlar bana söyleyemem benimsin sen

İkram ettin bana 3 gün düşünüp tek bir cümleyi tanımlarda kalma sevda darmadağan olmak gibi
Ben çözülüyordum sen dibe uzaya uzayan buzul gibi yalnız bana ver seni ben israf etmem zerreni
Çok kavga izim var benim masum değilim sen gibi sen meleksin süt kokan bebek gibi kapat gözlerini
Nicedir karanlıktayım gözümü alıyor farların seni bi kibrit kutusuna koyup dizelerime sakladım
Hüznüyle kibritleri ıslanan kibritçi kızın birer birer kavrulacak helvamız biz gömülmeden
Tedirgin ettiğim için seni affet şimdiden pişmanım şiirselliğimden
Ben ilk defa ve son defa istemiyorum aşık olmak birdaha inanamasanda kahramansın bana ve masalıma
Ya sen peşime takıl ya bana bi katil kirala anlamı yok sensiz hayatın günah değil ya
İnsan sever ateşe ver yak çakmağı KoLo barut tüpü tanker muzafferi sever zafer
Aslında bir yansımaydın aynaya küllü aşığı zırh-ı cüzzü haleler göründü düştük aşkına
Meğer bi filmin etkisinde kalmakmışın sadece doldurulmuş bi sincap gibi susuyorsn öylece
Selam söyle dudaklarından uçan kelebeklere.vitrin mankeniydi gitti geberik gelinde

ŞERMİN

Hadi yaklaş!Kolo'nun sesiyle yarılır kaş sesindeki nakışla ağrır baş sendeki kalp değil bi taş yavrum taş gibisin inan taş Gözümün üstünde var kaşım bana karşı oyunda çekersin başı ben ektimde sen biçtin taşı sendİn o peri masalında ki umacı Hanım kız suçu atmaz ezele dağda kafa tutulmaz gazele benzet (?) nazar etmem güzele çirkin öldü de güzel ölmedi mi ?Somurtuyor yanımda gamzem ver 2 gamzeme de birer zemzem istemezdim olmasaydı elzem vermessen etmem mesele konu insan ol defter ol dürül konu insansan yağ ol ekmeğe sürül çağladı raplerim gürül gürül esengül es-sen üzül

Nakarat

Israr etme gelemem senlen duymadın mı yollar kapanmış selden nem kaptın yelden hergeçen gün daha soğudum senden karakterinden asiliğinden kendiliğinden kendini yakan hep yine kendinsin sin sin sin içine sin sen ne çilesin sen biçilesin kendini yakan yine hep kendinsin sin sin sin içine sin sen ne çilesin sen biçilesin kendini yakan yine hep kendinsin

Bedenini geç kalbini kesere kimseden hayır yok ki kimseye istenmekten suratın kösele kelsen masraf etmessin kelleye
Tilki kendini kurnaz zannederdi hep aç gezer uzaya mı kurdun beylik dağdan gelmiş bağdakini kovmuş oovv (?)
Eğlendin hadi Kolo sal gitsin ruhsatsız bi silah gibisin tescillenmiş tek dişi rapsin bazen inleyen o hannanesin.
Deli deli akanı vura vura tıkarlar o zaman 2 dinle de kul 1 söyle sessiz film çevirmeye ne gerek var sizi lindar kolo barbar
Beni Kötü Tanıtan Bir rehbersin hey Şermin! uzanamadığın bi et daha var hadi gel birde mundar senin teklediğin şey miyav miyavvv.
Hem suçlusun hem kuyruk dimdik kör bakar mı fellik fellik ukala haya hayat çantada keklik dokunup zülfiyara eğlendik
Israr etme gelemem senlen duymadın mı yollar kapanmış selden nem kaptın yelden hergeçen gün daha soğudum senden karakterinden asiliğinden kendiliğinden kendini yakan hep yine kendinsin sin sin sin içine sin sen ne çilesin sen biçilesin kendini yakan yine hep kendinsin sin sin sin içine sin sen ne çilesin sen biçilesin kendini yakan yine hep kendinsin

[SEN NASIL BİR İNSANSIN

Yağdı yağmur aktı sel doğdu eylülün kızı esen.
Günün sürpriz ismi ehlen ve sehlen
çok zaman kaybetti deve pireyle ben de küçüktüm eskide göğe bakardm gözlerim dönerdi maviye
Gergedanın Ezik kalbin üzerinde koşturması,aynı benin farklı elde yepyeni bi hal alması
Uykudan evvel yolculanan günün hatırlanması derinden bir iç yanması.
Bana gelirsen kalbin elinde gel kemiklerinden sıyrılıpta gel,baharı bekle akasyalarla gel,
Çuvallamayız korkma bi omuz ikimizede yeter söyle bana hiç kimseciklere söylemediğin sözler.
Hayrımı isteyen şükür bi kaç yaratılanda var,halaöldürdüğüm örümceğin üzerimde bedduası var.
Hata yapmaktan korkan Kolo hata üzerinde hata yapar sanki taşınırken düşer tabutum ölüm çıkar
bir eksi daha yazıldı birden haneye gerek bahaneye utanç için bul kusur şahaneye mum kendini lav zannetti söndü zöndü laleye
şükür rahmet düştü tane tane her bi daneye İste sade iste ayrı 7 pınardan su toplarım,iste eski medeniyetler gibi yerin dibine batarım
Ben gerçeğim onlar hayal iste sana ispatlarım bi sevsen beni gönlündeki derdi siler atarım

Nakarat

Aradan çok yıllar geçti çok sular aktı düştüm bu hale.Eller heva hevesine düşkün konuştu halimi 7 mahalle.
Herkes anladı ne yazık ki anlatamıyorum derdimi yare,kalbim ellerden düştü oldu ciğerde para pare.
Göründüm güçlü düzeldim sandım ama hep bunalımdayım.Ne mümkün dengene durmak fırtınadan bir uçurumdayım.
Daha filmi anlatmadan ağlarsın sen nasıl bir insansın?Ben senle aşka düştüm parçalandım tane tane

Kolo kayıp ülkenin prensesi ondan duyulmaz sesi büyütmüş beni ölülerin üvey sevgisi
Fermanı verdim ve vuruldu cellatın hain kellesi azarlandığımı anlar ve insanların küflü sözleri
Bakar kör bi hayat yaşadık hurma ağacı altında buka vuruldu kahra ateş düştü bağrıma
Kötü niyetle sorulan bi sorusun iyilik arama cevapta kendini öldüren bi akrebim ben yangın ortasında.
Altın suyuna batırdın tekrar sattın eski hurdayı,bende sen kalana kadar soydum izbi dükkanı.
Özledim sinirliyken gelip derdime sırnaşmanı infilak eder gözlerine düşen intihar bıçakları.
Sonunda geldin elinde tozlu yapma çiçeklerin ehh teşekkür ederim banada bikaç dakikanı verdin
Sen çocukları korkutan soğuk kanlı cin prenstin ağlamak istedim 40 dereceyle yandı gözlerim
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime10.01.09 15:50

KOMADA MARTI

(Kolera Feat Sahtiyan)

Kalbim sifira indi icimdeki marti komaya girdi. Musait biyerde ... cikartabilir miyim tripleri. Yaraticiliklar sessiz ihanetlerde kullanilmakta, hezihanlar bir haksizlik gibi ortada, sokak itleri disarda, olumun kuru karnavalinda, duzenini bozdum hayatinda, alev almis bir hayvan gibi kosmak isteyenler arkamda. Vurdum duymazlik ... vurdum duymazlik, ben sizi biyerden taniyorum ama cikartamiyorum sikismis. ... avutlar insanlari avutmuyor yine de. Bilin bakalim soldan saga bu alti harfli sozcuk ne? Failimechul bir huzun coktugunde icine delice, ... ... ... dogru bagiririm ben bu dunyanin insanlarindan sikildim, üçüncü gözümü ruhun dolu burda buldum oysa ben onu yatagimin altina attim saniyordum, iste o benim ... . Ekmek kizartma makinesinde fişe takıp uygun bosluga elimi soktum. Kendimi bosluklarda buldum, konustum. Kalbim sifira indi icimdeki marti komaya girdi, bicare ettirecek soluk oyuk kalbime yenildi. Bekledim baharı gelemedi anları anları yazdi ruhları yoktu. Kimsenin hatri kalmadi, kapali gozleri agladi.

[Sahtiyan]

Kalbinin dikine dusen yildirim sonucu olen marti, bin asirlik sırları saklayan Sahtiyan zahti, ey ama gerek var mi? Madalyonun her yuzu, odevimi yapmadim. Buhran vakti hastaligimin bodoslama dalmadim. Ne kadar farketsen de ben yanlizligin adamiyim, rap bir girdap edebiyen ufak bir kumar muyum? Fakirhanemizde toprak olacaz be muhterem, distan pazarlikta olanlar doksun kurdesen. Yol gecen hanina dondu serefi zaht kader, ucuncu gozum acildi bu adam suphe eder. Aceleyle menzil alinan yoldan Sahtiyan. İlle ... bas alim olsan her zaman. Kalbim sifira indi icimdeki marti komaya girdi, bicare ettirecek soluk oyuk kalbime yenildi. Bekledim baharı gelemedi anları anları yazdi ruhları yoktu. Kimsenin hatri kalmadi, kapali gozleri agladi.

[Sahtiyan]

Celik yelek gibi, aciyi giydim kursun gecirmez ki yuregim, sozluk oldu kalbim sirasinda nerdeyim? Uzatmalari oyanayan kral ise dervis oldu cinnetim. Gunese gozunu acan bin kirat eymenim. Gozlerim yansitir odak noktasini gercegin. Bos yemin ile temin edilen sahte bir zemin. Hayir getirmez gayit ise bilinmez. Karavana ile atilan dostluk silinmez. Malumatiniz var mi hani tekin edilen ben, korsanlar tarafindan hukmedilen denizden. Ben ve esen ruzgarlar kesen, sahile atilmis her bir capa kemikten. Kalbim sifira indi icimdeki marti komaya girdi, bicare ettirecek soluk oyuk kalbime yenildi. Bekledim baharı gelemedi anları anları yazdi ruhları yoktu. Kimsenin hatri kalmadi, kapali gozleri agladi. .
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime18.01.09 21:32

Kontralto Kontra

VERSE1

ÖNCE TEMANIN KULAĞINI ÇEKECEKSİN BİRAZ BÜKECEKSİN BAKTIN LAUBALİ ÜZERİNE İYİCE GİDECEKSİN ÇÖZECEKSİN ZAAFINI BULDUĞUN ANDA KOZUNU GÖMECEKSİN BU ASIRDA NASIL HAYATTA KALINIR ÖĞRENECEKSİN HER TÜRÜN BİR ÖRNEĞİ SAKAT NEDENİ BANA DAYAT KARANLIĞIMA BİR ZAHMET ANASTAS BİRAZ DA MUM SAT KURŞUNA DİZDİN GAYET HOYRAT ZAPTEDİLDİM BİR TESADÜF ORTASINDA KANIMI KADEHLERE EŞİT PAYDA BOŞALT ANCAK VE ANCAK ELİMDE BİR HARP İHTİMALİ VAR BİRAZ VAHŞİ OLDU AMA NE YAPARSIN RUH HALİ DAR DEPDERİNLERİMDE DEBELENMEZ Mİ ŞİMDİ MAGMALAR GÖZLERİM ELLERİMDEN SEKER EKSİKETEK ENSENE KONAR RAFADAN UMUTLARIMIZ RAFA KALKAR ULAN SÜZME SENDE ÜZME SORUNU VAR GÖZ PINARLARIM TEKER TEKER DOLAR TAŞAR BUNU TAKİBEN ERTESİ YIL BAŞKASI HATA YAPAR İÇİMİ BURUK TADIM KAÇAR LAFIM DOZER EZİK BU CAN DENK GELİRSE EĞER GEZEGENLERİNE DOĞRU BİRKAÇ MERMİ ATACAĞIM SALDIRAY YILDIRAY BATIRAYLA BATIRIP ÇIKARACAĞIM FANTASTİK GELDİYSE EĞER BİZZAT KENDİ GELSİN GÖRSÜN SÜZSÜN ÖLÇSÜN BİÇSİN KURAMLARIMI YERLE BİR ETSİN Kİ AĞZI BURNUNA BURNU AĞZINDAN GELSİN YOLLAR KESİK KOKUN KESİF AÇ KAPIYI BEZİRGAN BAŞI İSTER YARIM AKLIYLA İSTER KENDİ RIZASIYLA GELSİN

DÖN GERİ DÖNÜŞÜM KUTUNA GERİ GERİLE BAŞLARIM HER GÜNE EUZUBESMELEYLE VİTESİM R DE YOLCULUĞUMUN ARIZA NÖBETİNE DENK GELDİN BAK YİNE AĞA KONUŞUR ÇIK TEPESİNE EN ZEKİ GEÇİNENİN BEYİNCİĞİ % 0 HACİMLE GÜNDEM ZOR HALİM YOK DÜŞMAN ÇOK KORKUM YOK

VERSE2

EH OLDU BİTTİ MAŞAALLAH SEN SEÇİLDİN KURRAYLA YAZI TURAYLA KONTRALTO KONTRAYLA GÖZLÜKLERİNİ ARAMAKLA MEŞGUL ŞUAN KONTDRACULA GELSİN YESİN APARKAT KIYMETLİDİR CANI YANMASIN ABİSİ ELLEME KENDİ KENDİNE GELİR O KENDİNE KÖPEK ÖLDÜRENİ VERİVER ELİNE LIKIR LIKIR İÇSİN KENDİNE GELSİN KUYU BAŞINDA ÇUKURLARIMA KURULAN KIRIK TUZAKLARLA CÜMLE ALEM GÖRDÜ GAFLET HELALİN BENDE MUHBİRİN VELAYETİN TÖKEZLEDİN HER SORUMDA BİTTİ MECALİN KALMAZ HACETİN TÜKENDİ HALİN İNSAN VAHŞİLEŞTİKÇE AMAZON KÜÇÜLÜP BİTTİ YEDİĞİM DANANIN SİNİRİ BAKIN NASILDA DİŞİME GEÇTİ HALİM SELİM KAÇ KİŞİYLE TANIŞMIŞTIMKİ BEN SANKİ ARAMIZDAKİ MESAFE İYİCE UZADI GİTTİ ZAHMETLİDİR YOLU UYARALIM ABİSİ ELLEME KENDİ KENDİNE ÇÖZER O KENDİSİ BURUŞMADAN HEMEN DERİSİ AYIPLARI ÖRTSÜN KENDİNE GELSİN

KESİF :SAYDAM OLMAYAN,BULANIK.

KONTRALTO :KADIN SESLERİNİN EN KALINI.

KONTRA :KARŞI,ZIT,AKSİ.

GAFLET :DALGINLIK,AYMAZLIK DURUMU

HALİMSELİM :YUMUŞAK HUYLU,UYSAL.
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime18.01.09 21:32

Kurgubilmi

verse1
sırrımın biri benim sanırım
bu denli önemli nedenli gerekli kader hassasiyeti kokteyl gulusleri sicakli karsivi fotokopi yuzleri sen meshur kucuk hircin rap dinamosu kackin kac kere çınlar sag kulagin giristeki kiristen kirisi kirda kac kacak collection lakin ruh halim edepli ne demeli dert
tetikte
sert
kotekle
tek sebeble silerim ipi ger kolera sozune gelinsin biriciksin biri soylesin vezir sahi talan etsin krali kiritsin kugu asaleti sarsilsin kilici kirilsin vahseti yazsin ama bu benim sozume istirak kopru sirat korpe suratlarinda her mevsim cakal ordular cocuk yutar hucre yanar soyleyin asayismi berkemal bu kadari fazla kacar gulusu yalpalar cok gulen adamin kiremiti erimez zaafin bayim sarili etrafin kozunu cikar gorelim boyunu suyunu hazir tutukladigim kuyu kibiriyle catisin kozunuda aliriz gerekirse satasin koleksyona katariz baktik ki haklariz yarina saklariz sıkıyorsa atariz baskasina satariz
verse2
bir dakika ara verin dakikami kaybetmisim bune etkilesim cabuk ilkellesirim sert dizilisim oldumu kardesim esgaline tesebbus ederim tesekkur ederim gider ayak sadakate bak kacayar bedelin sadede gelelim teesuf ederim bu mu ki sadece niyeti safmi safmi sence kusurat derece kotu haleti ruhiyat gayri sarfiyatlarim dar etmez feragat kabilemin tekmili kolera kurgu bilimi olsaki taklidi trajik dizilimi hayali elbezi itaatikmali kapris havadisi on yikamasiz kalp kaslari hasarsiz toplami kalansiz krizi yasaksiz kafasi rahatsiz tribi kiliksiz ahlak sifatsiz alt yazisiz malumunuz rap duraksiz gelisimi hatasiz gulusu atiksiz tiraji katiksiz yurube suratsiz ahkam yararsiz
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime18.01.09 21:33

Küllendim Yıllarla (ft Abluka Alarm)

(WERSE 1)

Hurda kelime kurduğum plan hile,bir et yığını halinde,çıkışı olmayan yollara uzan sırma akıllı tek bıyık üzerinden bakan varlıkla yaşayan bir ömür doldu.Kalplardeki inattan oyunlarda soldu artık ben yazarım önüme geldiğince kazarım aklıma.imha boranı yapan tek alçağa,saldırdımda raple ihanetin tadına baktım,dünümü silip geleceği yazdım ben mic tım azdım.Ezdilerde bir çok gönülü yeryüzünden sildiler,Kaldırımı bırakıp yolda gezdilerde bu ibneler sönmeyen bir ateş,ilacı yok ama imhasıda beleş.

MiCtRAP a.k.a DeeP

Cennetim beyaz karanlığımsa hep cehennem oldu mutluluk taşır bu kalpler anlamazsın!Aklın almıyor bu yollar hep uzun tükenmiyor kalem misali,tok karınlı davet istemez yoruldu kaygı sewgi yerine vergi kondu,parası warsa derdi yok ve dahası mutluluk beraberinde müptela,ilave ister istemez gelir makamı yer yüzünde tek sözünde ordular hazırdı konmaya, yazandı ellerim ve kaleme yön veren bu beynin olmasın bakim değer mi servetin.

LAEDRİ

(KORO)

Küllendim yıllarla öümdeki bahara açarım halkım hif sebebi diyarım parazit kaçar içimdeki bedene yaşar toksin zihinlerde sorgula yaşamın nerede emeç ellerinde paran.

(VERSE 2)

Azdım önüme gerçekleri sunmayan bi söze kandım,rapim ihanet tuttuğum boyuna yandım,adımı ona göre attımda ateşlediğim sözleri sattım.Umarsız kavramlara odun atıp yaktım,kuruşsuz bir bayırdayım canım kıvılcımda ömrüm tufanında yazar oldum,sararmış sözlerde seçer kaldım,artık özgür yaşarım.Beden yeni açmış kafalar uçmuş ellerin avcumda,buda suçmuş.

MiCtRaP a.k.a DeeP

Kaç kadeh kırıldı sarhoş insan istilaların dibinde tek yenik felek sorar suallerin cevabı hep bitik,ve tek kalemde yazıla durdu her düşünce aksayan bir denklem isteyen yürekle gelsin her nefeste kaygısız we saygı yok düşünce bertaraf edildi yerildi gün batımlarında pembe düşler aldatır gülüşler istifa verende ağlamaktı yazgı hazzı beyne ileten her bir duygu mutluluk mu sandın yalan mukawwa kalbimin çocuklarıydı göz yaşım ve hüznü sonlayan bir nokta oldu çoğu sefer bitik ve nemli yeterli olmayan hayal mi bak hayat mı yoksa her seferde göz yaşımla sonlanan..

LAEDRİ

VERSE3

ENERJİ VODKALI BUYRUK BARLARA AYNI MÜDAVİM KUYRUK KIYAFETİN YILDIRIM MAYRUK BİR TÜRLÜ BİZ SİZİ ANLAYAMAYRUK SENDEN UZAKTA GALİBİYET İTTİR KAKTIR HAKİMİYET MEST-İ MÜDAMSIN MADURİYET EZDİR ATTIR MAHKUMİYET HAVANI BULDUN SAATİ KURDUN NEŞEYİ BANA MI SORDUN SİBOBU ÇEKTİN HAVAYA MALOLDUN BASİT GARİP VE TOYSUN YÜZÜNE KAFANA DURSUN RAP BİÇERDÖVER VE TEK GEÇERLİ SEBEBİ ERDEM YOKSUNU DARVİN SOYU KALP KALBE ÇARPMA SONUCU BİR KIRILMA BİR YOLCU YAĞLARI ALDIRILI BALIK SURATLI KARNI BASILI POPOSU KALDIRILI HAYAT-I ZAİFE HATLARI BİR GECELİK KİRALIK DAMLARI BARAKANIZDAN TARİFE UYGUN TAYLAR ATLADI DİKKAT KIRILIR ÖYLE DİZKAPAKLARI AYNI TERANEYLE TEPKİ TOPLADI SIKTI CANIMI AYNI SURATIN KALIBI ORMAN YASASI VERGİ KAÇIĞI DÜNYA 3. GÜZELİ SAVAŞI KIRILIR ÇAKRALARINIZIN YAYI.

AMANIN NE BÜYÜK MARİFET FİRARIM YOLLARI TARİF ET GELDİM GÖRDÜM SEFALET 2 NAMLU YOK CESARET

YÜRÜRÜM YOLLAR HARABE GÜNAHLAR OLDU ŞELALE GÖRDÜM GÜLDÜM HALİNE ALAMET-İ KIYAMET.

BEAT BY abaturka alarm
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime18.01.09 21:34

La Kayyume İllahu

Papatyaları koklar küçük kız
Burnuna polenleri yapışır
Hapşırtır

Papatyaları koklar küçük kız...

Pirinç tarlasında taşken aranıza karışan gam oldum
aman Allah ım onlardamı olgunken ham oldu?Ben deriz
derim her işyerinde tabldot etin,huyunu zerkettin ve
olgun kelek oldu.Bence fazla hızlı çarptı duvara
başvuran bana her vuruşta karavanaydı hakkı silahın
oysa alamadın feyz,kendi atını sattı şu günlerde
birçok reis,deva yok bu deveyi inleten bir dert ki
halis muhlis,eğer içinse hasis hususi bir teşhis ben
gitarı telsiz,aldığım hediyeler paketsiz verdiğin
değeri sok kendi cebine.
Kolamın gazı kaçana kadar mıydı karizman vah çok
yazık,adam asmaca oynarken astığım aynı kadındı
mıhladık,bir varmış bir yokmuş diye başlayan bir
masaldan bir yalan attık Musa da asa anla ki
saptık,debelenmeyi de bırak artık.Kaş yaparken göz
çıkardın sen bizler harici Melankolia rotası aynı
hatt-ı kudsi nurani,cebin,göbeğin şişti gari şükrün o
kadar az ki,it ürür kervan yürür,haydi kahpe gel
beri.Hayat bir pencere gelen baktı geçti olan oldu çim
adamımda asi geldi sonunda dazlak oldu,minimini bir
kuş donmuştu pencereme konmuştu,donan kuşla çocukluğum
savruldu.Rahmet yağarken sağanak sağanak boş
kuyularıma doldu su kalbim uyandı doğrusu kur
istediğin kadar pusu içinde yaşayan firavunu öldür,çek
pusuyu al huşu kalbim yansın diyorsan söyle La Kayyume
İlla Hu

Bugün uyuyamadım içim çok buruk kırıktı kalktım bir
sigara yaktım külleri yuttum,delil yok ortada şimdi
mutluyum,Bugün uyuyamadım saat üçe çeyrek varken
kalktım,bir sigara boğdum külleri yuttum,delil yok
ortada şimdi mutluyum.

Dilin kirli emellerle hiddet kuyusuna düşmüş ah Esen
demeden önce ağzını temiz suyla çalkala elde
ettiklerinin etkisiyle sanma kendini sultan,ruh
bedenden çekilince kalırsın anadan üryan,beden evinde
olduğundan ister mevki para ve şan bu ruh sürgün
ağlamaklı an be an eder figan,rehberim vekilim
aynı,görünmeyen bir bilun gönül gözünü aç da bak,aksi
halde ol melun.Merak etti bir sakat nasıldı acaba
zıplamak,merak etme dünyanın ömrü bir günde bir kaç
saat.İhlal etme iclal buyur,bu icraatin sonu
huzur,Hakla itilafa uy bu unutulan bir kutu mudur?Hak
sohbetine fetva diyen acaba nasıl huzur bulur?Bence
nice haddi aşmış kendini dinler kafa bulur,önünü
görmez yarını söyler,denize dalar yüzme bilmez,içine
bakmaz dışını süsler,çok ister azına burun büker,bu
dünyada kendini yakar,bizler harici,anlattıkları da
huyuna denk olur ibtidai.Zalimin zulmü hep
nedensiz,çekip vurunca der ettim latife.Yakışmıyor
hiçbir sözcük önüne ardına Es-Selamu bir selama can
gider bu nefis dünyevi öcü,al bedeni vur duvara,çek
saçımı et fukara,tut kalbimi at nuruna sen ol hep
giren bağa.Meyveleri çürüdü goncalarım kurdun gözünü
bürüdü göremedim nerede kalmış hafa kuru yine
sava,kulağımda mest olur gamgama göremez gerçeği gönlü
fakir fukara.Haya bir kalp aynası bakıp bezenen alim
oldu,etabımın da sonuna geldim,yine de aciz
oldum.Çıtıpıtı olgun olmuşsun,içini dışına
vurmuşsun,dışını süsler içini takmaz olmuşsun.Mevlana
ağlar hüngür hüngür kalbimi yaktı külü koru içimi
vurdu doğrusu sürükle beni de nur-u ruh,içimde yaşayan
beni uyandır çek perdeyi ver hubbu kalbim yandı
söyledikçe La Kayyume İlla Hu.

NAKARAT

Bugün uyuyamadım içim çok buruk kırıktı kalktım bir
sigara yaktım külleri yuttum,delil yok ortada şimdi
mutluyum,Bugün uyuyamadım saat üçe çeyrek varken
kalktım,bir sigara boğdum külleri yuttum,delil yok
ortada şimdi mutluyum.
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime18.01.09 21:35

Malum Tahrip İzleri

[Sago Verse]
Kaz kuyuları bul madeni, yaz medeni insanca halini
Kağıdın bedenine. Nedeni ne olursa olsun, problemin
kefeni beyninde bekler. Kalbine inen acı gülmekle geçer
ilacını bulmalısın. Tacını takmalı, ağacını sulamalısın.
bağcıklarını bağlamalı yola koyulmalısın.
takriklerine aldanma şeytanın, irade muhafızına seslen emret!...
tuhaf olan iktidarı aklında yok et!...
servetin paha biçilmez kısmet.
hasret üzerine bal katılmış acılıktır.
kabuşmanın meselesi andır.
kapım açıktır ardına kadar, ahım göğe varan mihmandır.
yapılan gaftır. çok bilen yanılır, bok yiyen anırır
tok ferd acıkır, hokkabaz yaratır
kelimelerimin üzerine döktüğüm sos kulağına yapışır. Apışırsın!...
Çat kaşlarını zaman gelince, diş göster iblise
hadise ergeç çözüleceki mazide kalan sis bugüne iz bırakacak
biz gömülecek, his denizinde kulaç at!... Yeri gelince bat!...
Birisi hakeder, kimisi kahreder, birisi mahveder günleri
Ez-geç kasveti !...

[Kolo Verse]
Sıkıldım artık zaman aksak Kerem Aslı'ya dursun
ihtiyacı yok kalbimin aşka, bu baş döndürüşten
haz alırsan başka gel.
adım esen, alış burda eser yer, rüzgarıma dayanamaz
herkes der yeter, başı dumanlı her dağ beni
mest ederken seni terkeder.

M....'i kurusun kalemi kanla dolsun yazar el
bilmez kendini b.k.... olsun, kendini kurutsun
adam olamayan densiz, gerçek gizlensin
adam olamayan densiz, şopar olsun
düşmanı bana muzaffer kılmayan Rabbime hamd olsun
çek silahını vursun, rapim inkar olsun
4 yol ağzında Rap pusulam olsun.

Dişimi kıracağım biriside haddini bilsin
kirli ruhlarını mis gibi parfüm gizlesin
sütyene katkı verilsin, gerçek gizlensin
sahteleşsin kızaran her göz visinelensin
ve de kızaran her yüz ödüllensin
namlu kurşunu içsin,benden seksin

Kesince kalbi, dışarı taşan insan sürüsü
sert söz yüzeylerini itinayla temizleyen,
kem göz sahiplerini inleyen insan güdüsü
lakin zalim haine tayin olan her narin
ver yakayım bir tütün
dişikişiklere fiş keser tribin,
dolu mu tribün? Üstübüde tüter ün.

Mutluluk öldü açlıktani edildi malup
yüzünde tahrip izleri malum
dilim atik, anlattıklarım akik
herkese bulunur talip
herkese var bir sahip, sor O'na sıkışma
bir bir gerçek kesit, çok basit
ben buyum ruhum mücahit
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime18.01.09 21:35

Matine Araları

HASARA UĞRADIM EVDE YOKTU KAPIDA KALDIM
EŞİĞİNE YATTIM EŞİKLERDE SABAHLADIM
YARADANIMIZ BENCE YARALAMAZDI ÖZGÜR İRADEYDİ ŞEYTANIM
BU İŞGAL BU ÇELİŞİK HALDE TUTUP ÇEVİRİP KAPIYI AÇTIM
KAÇ SAPLANTI SAHİBİYDİM KAÇINI BASTIRDIM
AH ŞAHSIMA HAKİM OLAMADIM
UMARSIZLIK YOLLARI TIKADI
FİLİKALARIM KIVILCIM ALDI
KIRILGANDIM İÇİMİ SEL BASTI
VAZİYET BUDUR DUYGU YAĞMUR ALTI
TANRI VERDİ İHTİMALLERİM ZAYIF
SON İÇ ÇEKİŞTİ İÇİME KARŞI ÇATIŞMALARDA BEDENİM YOK KILIF HAŞIRT İÇİNE KAÇTI ÜMİTLERİN GACIRT ÖNÜM AÇIK
GEZ GÖZ ARPACIK EVET CANIM KAFAM KAÇIK

BUZDOLABIMDA HERŞEY BOZUK ÇALIYOR HERKES BANA BAKIYOR BİR BÖN BÖN İSİMLERİ SİLME İSTEĞİM İŞTAHIM KABARIR KENDİNİ KAS BİRAZ AZ.

VERSE 2

SON GÜLEN İLK AĞLAYANDI HIRPALANDI
ZİRVE VAKTİ ŞİMDİ YATIYA KALDI
KARADA YÜZEN GEMİDE BATTI
HAYDİ SÖYLE KAÇINIZ DELİKANLI
HA YANAKLARIN KIZARDI
BE SİNİRİN YAN SOKAKLARINDA KAMBURALTI
YA BİR EL ATINDA TAVLA HAKLI HAKSIZ ÇIKSIN ORTAYA
KOLERA BU YA KURGU MADURU SÜRGÜN AKLI AĞZINDA
AĞZINA KAPANAN ELİN ŞOKTA
SIKAR CANIMI GİZLİ TAFRA
TIKAR NEFESİ BİZLİ KAVGA
ÇALMASINLAR TAŞIMI
TAŞIMI MEZARA GÖMERİM YAŞINI BAŞINI ALDIM
ÇELİŞİKİ LİŞKİLERİM
MATİNE ARALARINDA ESKİDİ KALBİM

GÖZÜME ALABALIK MİSALİ BAKAN KALABALIK TAM TARAMALIK KABALIK ETMEK İSTEMEZKİ AİLEMİN HAMURU KREMALIK KURŞUNLARINIZ TEK ATIMLIKSA DİALOGLARIMIZ KASATURALIK
EH HABİBİ PEK TABİKİ OH EN İYİSİ TEK TAKIL
GÜZEL FİKİR GÜZEL AKIL
TAKLA ATTIR AKILLARADA AKIL BAŞA GELSİN HA
BAŞA GELEN ÇEKİLSİNDE YOL TUTTURSUN ŞU MECRA YA YA

KASTİ FAUL EL VAR PENALTI GOL
İNSAN ÖYLE KULLANILMAZ HOR
BAKIRA GEREK KAOL
HAİN ARPALAR MI BÜYÜDÜ TARLALARIMDA BOY BOY
ÇEŞMEMİZ HOR HOR
BAK DARALDIN ÇOK HORA GEÇTİ KANA KANA İÇ VE ÖYLE DOY
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime18.01.09 21:36

Monotunluk Maratonu

(Sagopa Kajmer & Kolera)
Kolera Verse:
Benimle kal! Hevesim kursağımda takılı kaldı
gözlerim telaş timsali her ölende ağladı
pervasız tenin gözümü aldı
komada martı lodos mağduru melteminde ayıldı ve
yalnız uyandı.
Suskunluğum minnetimdi yokluğun varlığı kanattı.
kendimi limana bağladım uçarı aklım halattı kararların
ve kesin seçimin bütünü eşittir hayattı
bacaklarım kırıldı adın koluma kanattı (kanat!)

Burun buruna geldim seni bulmak için
her belayla düşündüm 3 yıl arayla
küs mü mecnun Leyla'ya? bacaklarımı
sarkıtırım dalga çarpar ayağıma
beyaz saçların akasya çalmış kokunu lavanta

Vadeli yıllar karanlıktan korkmayı sana yasaklatır
20 senede uzayan saçı küçük bir bit makaslatır
2 çocuğum olsa aklım salıncakta sallanır
büyümek istemiyorum annem babam yaşlanır

Saçının teli kopmasın, korkarım Allah muhafaza
şerefine izin verdim bugün kalbimdeki ber muhafıza
ziyarette evliya dedim farketmelerini sağla
buz gibi karaya vurmuşum, bulmuş sahil muhafaza

Tanrım yıllar günaha soktu, gel de içimi filtre et
yıkılır bendim ilk tayfunda yağmurun dışı çişelemek
sineğin yalısı her papatya yüzünden çirkin çiçek
çıkışmıyor param melek, yürüyerek geliyorum sabret..

Nakarat:
Bırak, yine başa döndü bu dünya
Yine sona sardı aynı kaset, bıktım!...
Bu monotonluk maratonu. Onu tanı!...
İçine düşünce koştur!!!

Sago Verse:
Derin bir denizin dibine çökmüş, bir hazine aşk denen
Gafilen bir av olur aniden. Bir kalp,ve diğeri hükmeden.
Benden uzakta olsun derdim körpecik çocukken.
Gücümü toplamam gerekti aldanışımı yaşarken
Kıvranımışı seyreden melekler gibidir sükünet
Tam kendimi toplamışken önüme çıkar hayalet
Ve korku içime hucmederken korkup kaçar cesaret
Felaket sarsılışımı izler, cesede çevirir esaret
Yardım et, bir iğne vur!... Ve sönsün acımın yangını
Güneş su olsa, yağmur kurusa ayıltamaz bu baygını.
Çok zorladım şansımı ve yatıştırdım hırsımı.
Yaşama kafa tutarken kafamı kırdı cadının tılsımı
Hileden uzak bu adama sille vurma yazıktır.
İlle çile mi çekmem lazım? Nurum yüzüme dargındır.
Bil de gerisi mühim değil, sevgim sana özel ve saftır
Bugüne dek işlediğim günaha istırhamım tekbir aftır.
Dökmek ister içini içim, anlatmalı mı. Biçim Biçim?...
Her neşe, bir içim ve içlenişime direnişim.
Ben, yürüdükçe kalır izim, bitmek bilmez pembe dizim.
Yüzüm her resimde karanlık, karamsar bir çizim
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime18.01.09 21:37

Ne Bilirsin

KOLERA VERSE

Dik bir yokuş hayat,başında azrailiyle bekleyen
Azrail melekten korkma!O bir emri yerine getiren
terbiyelen ahdini hatırla,kıyametten önce bir
kıyamet kopsa Allah'ım şükür sana,kavuş bana
Her gün korkuyu tanıdığım ilk günüm
Her dün sana yaklaştığım bir bölüm
her hüzün sorularıma bir çözüm
Sana yürüdüm Hak sürüm sürüm
Kalbim saklı kalmış bir cürüm
Ey benim başımı alıp duvarlara vuran gönülüm
Sen her böyle yaptığında bin parçaya bölündüm
düşünmezmi kimse,kim kendini küçük düşürdü?
küçüğüm çünkü kalbim büyüdükçe beden küçüldü
Estir yelleri,hüznün bitsin dertleri
Sen dağıtmazsan gitmez acının küçük fertleri
cümle cümle anlatmakla bitmez sabır halleri
sanma tabiat ana, bunlar Rabbin kızgın selleri
Her gördüğünü hayra yorma,şükret yaz ayında donma
buruk açlık düştü karna,bomboş iş üstünde durma
vurana kadar kaçar turna,harcanmamalı zaman boyna
kara hain girer koyna,söylediğine uyma
Bunu masal mı sandın?
Etkilemez ölüm beni inan hiç
Beni inan hiç omuzumdaki yükleri sal dünya
Yan gönül yan
Kalpten düştü yaşama sevincim inan
Sevincim inan kalpten düştü kıyım yakın artık
Bunu oyun mu sandın?
Hileni ancak kendine yedirirsin sen
Yedirirsin,yedirirsin ye de bitir git artık
Pes ettim mi sandın?
Taarruzumun yönünü sen ne bilirsin?
Sen ne bilirsin sen neyi bildin ki,yönümü bileceksin?

SAGOPA VERSE

Sahte tüfeği kafama dayamış korkmamı bekliyorsun
Düşüncemin geldiği yere git!...Kendine yer kap!...
Burası benim ilim yerim,kendimle ilgili sorunum varsa
Bırak doktorum olan "ben" uğraşayım.
Şeytan yoluna girişleri annem keserdi,giremezdim.
Babam için cennet gerekli,ben hep bunu bildim.
İçimdeki ateşle oynamaktan yanıyor içim.
Ve birgün memleketten 750 km ileri gittim.
Yarın için bir defans taktiği bulmalıyım.
Çok kişiyi öldürdüm,cesetlerinde parmak izim yoktu.
Soğukluk içimi ürpertti,damar kanım dondu.
Bu yeniden başlamasından korktuğum kaçıncı sondu?
Canım yandığında birkaç hafta bağırdım!...
Fırçayı elime aldığımda ilkin anılarımı boyarım.
Gelecek adına hiçbir hayali resme dökemez parmaklarım.
İçimde iyiliklerimin dedikodusunu yapan şeytanlarım.
Zaman akıp gittikçe gözlerim daha çok doluyor.
Vakit gider gelmez,işte bu canımı çok sıkıyor.
Hata ve yanlışlarım çırılçıplak,o kadar utanç vericiki!..
Benim böyle olmamam gerekirdi.

KOLERA VERSE

Bunu masal mı sandın?
Etkilemez ölüm beni inan hiç
Beni inan hiç omuzumdaki yükleri sal dünya
Yan gönül yan
Kalpten düştü yaşama sevincim inan
Sevincim inan kalpten düştü kıyım yakın artık
Bunu oyun mu sandın?
Hileni ancak kendine yedirirsin sen
Yedirirsin,yedirirsin ye de bitir git artık
Pes ettim mi sandın?
Taarruzumun yönünü sen ne bilirsin?
Sen ne bilirsin sen neyi bildin ki,yönümü bileceksin?
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime18.01.09 21:37

Neden Ağlıyorum

gün gelir unutur dünü bile insan, hayat yolunda yürümek,yıkılmadan gün aşırı değişen,tanıklara girip sesi bile çıkmayan anıların silinik,keser niye çektiğin nefes ise,soluk uzaktaysa yakın olsun, içindeki boşluk paramparça edilen gururun gibi, emredersin düşmana merimum misali,savaş rüzgarları bilmem nie esti,taşınamazsa taşıma ters bir iskeletti,sevgiyi arıyor boşluktaki elim,acımanın altına sığınacak değilim,zihniyetin değişimi sevgiye bağlı,içimdeki kuvvet nefrete karşı,emredersin düşmana merimum gibi,paramparça edilen gururum gibi, neden ağlıyorum bu acı neden,neden niye bu yıkım soruyorum neden...neden ağlıyorum bu acı neden,neden kim yıllardır bu dünyayı perişan eden..dostların uzaklaşır olur sana yabancı,beynini kezap misali yakar bu acı,anıları düşündükce vurulur kalır için, için içini yer sele kapılmamak için,hayatına yaramaz aynı yolda akar,çıkagelen acılar elbette ki yıkar, kabul et ölüm başta bir gerçek,çöküntünün dırağından arabanı geri çek...apansız anlarsın kapanır atın, gözlerin azim ile geleceğe bakmalı,ama sıcak bi gerçek titreyen elinde,baksana üç nefes kaldı sadece ölüme,kararır tüm gün,gece kapkara,uzanır eller ölüme 1 dakka,kapanmıyor perde gece kapkara,donuk gözlerine ölüm atmış imza,neden ağlıyorum bu acı neden,neden niye bu yıkım soruyorum neden...neden ağlıyorum bu acı neden,neden kim yıllardır bu dünyayı perişan eden...
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime18.01.09 21:38

Paranoyak

Adım KoLeRa doktor bey, izninizle şöyle uzanıvereceğim ,
Anlatacağım şeyler hoşunuza gitmeyecek, dikkatinizi çekiyim.

Karanlıktan korktuğum için gözlerimi kapıyordum aslında
Yakalım onu nereden giydim o şövalye zırhının yanına geldim ve merhaba
Bunca yıldır yırtınanlar adına payıma düştüğü aldım şefkat yanıma
Gel gör tırman 2 sene önce bana koyduğunuz teşhisi paranoya
Muayenehanenizin camlarını kırdığım için
Gerçekten üzgün olduğumu söylemeliyim
Burnunuzu kırdığım için bağışlamalısınız beni
Çocukluğumdan beri sakarımdır Çünkü şöyle çekilin rica edeceğim
Umarsız kurbağaları bağırsak enfeksiyonlarından korunma cemiyeti
Evde testi çözen çocuk Örümcek adamın vasiyeti Renginiz açıldı doktor bey !!!
Siz bi parça elektriği alın işkillenilmiyecekleri ilişkiydi ilişkilerim ilişikteydi,
Elim ilişikteydi lider 8 ilişkiydi tentene yaklaştıkça tenten bilir dağıtıma denden yapanlar
Selam sabahsız içeri girdi
Pireyi deve yapmış yarım ağzında
Geceleri pijama giymeyen iklim ruhumda şaad ederken
Direkten dönen toptan tentenlerden Ve sapkın genlerden
Gençlerden linçlerden link kaplarından güç yıllara
Kampında gibi yatakan bu İnsanlığa davetsizlik yolu
Zart diye başladım

Kendimi çomak gibi sokarak
Üzerine bir diş doğduğunuz çarka sikiyorum
Sisteminize piskiyatrinize
Kibrit için sağolun Sigara�

İçkili bir adamın aynalara bakarak içmeye devam etmesi tehlikelidir
Ayna bir arka bahçedir Arka bahçede öcüler ve burmacılar
Eşti pişti oynarlar tehlikeli olan benmişim aslında
Şizofreni teşhisi koydular
Yorgun hislerim gidip kasaya kilitledim
Etiketlendim Çocuklardan uzak muhafaza ediniz diye mühürlendim Bir bakıma çocuğun
Gözündeki gökyüzü Sökmekle eşdeğerdir bu O günden beri ağlıyorum işte inanç
Bitiminin cezası bu Yere döktüğüm benzin üzerinize sıçramak üzerinize
Doktor bey..!!!
Sizi hiç iyi görmedim bir doktora görünseniz keşke..
Elif Er
tecrübeli üye
tecrübeli üye
Elif Er

Kadın

KOLERA - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KOLERA   KOLERA - Sayfa 2 Icon_minitime25.01.09 0:13

Psikolog

Adım kolera doktor bey, izninizle şöyle uzanıvereceğim ,
anlatacağım şeyler hoşunuza gitmeyecek, dikkatinizi çekerim.

Karanlıktan korktuğum için gözlerimi kapıyordum aslında
Yakalım onu nereden giydim o şövalye zırhının yanına geldim
ve merhaba
Bunca yıldır yırtınanların payıma düştüğü aldım şefkat yanıma
Gel gör tırman sizden koyduğunuz teşhisi paranoya
Muayenehanenizin camlarını kırdığım için
gerçekten üzgün olduğumu söylemeliyim
Burnunuzu kırdığım için bağışlamalısınız beni
Çocukluğumdan beri sakarımdır Çünkü şöyle çekilin rica edeceğim
___ bağırsak enfeksiyonlarından korunma cemiyeti
Evde testini çözen çocuk Örümcek adamın vasiyeti Renginiz açıldı doktor bey
siz bi parça elektriği alın işkillenilmiyecekleri ilişkiydi ilişkilerim